Natürel ve Doğal Seçimler Stüdyomuzun Vazgeçilmezidir.

Yemek Stilistliği ve Styling

Stüdyomuzda yapılan yemek stilistliği bilinen yemek stilistliğinden biraz daha farklıdır. Şeflerin yanında çalışan yemek stilistleri onların hazırladığı muhteşem lezzetlerin tabak içindeki sunumlarını düzenler. Yemek fotoğrafçılığında ise bir yemek stilisti öncelikle fotoğrafçının kadrajına ve storyboard da oluşturduğu görsellere göre hareket etmek zorundadır. Yemek fotoğrafçısının yemek stilistliğini üstlenen set ekibi hazırlanacak olan tabağın içindeki ürünü modernize ederek ve doğru yancı ürünlerle süsleyerek sete hazırlar.

Dünya Mutfağı

Yemek stilistliğinde en önemli bir diğer konu dünya mutfağının çeşitliliğine hakim olmaktır. Her ülkenin sunum şekilleri ve kültürü yemek stilisti tarafından ayrıntılı olarak bilinmeli ve araştırılmalıdır.

Sadelik ve Şıklık

Yemek stilisti tüm karışıklıklardan uzak durur. Amacı yemeği en doğru şekilde tüketicisine gösterebilmektir. Bu nedenle seçimlerini yaparken uyum içerisinde hareket eder ve tabağını bu uyuma göre hazırlar.

Odak Yaratmak

İyi bir yemek stilisti neyin daha çok öne çıkması gerektiğini çok iyi bilir. Bir tabak içinde gösterilmesi gereken tüm yan malzemeleri titizlikle yemek fotoğrafçısının kadrajına göre hazırlar.

Prop Stilistliği

Yemek fotoğrafçılığı sektöründe çok da bilinmeyen bu dal, aslında yemek fotoğrafçılığının çok önemli bir koludur. Özenle hazırlanan yemeklerin hangi tabak ve diğer yancı malzemeler ile gösterilmesi gerektiğini prop stilistleri belirler.  Bir tabağın ölçüsünden tutunda renk ve modeline kadar seçim yapılırken tüm detaylarına dikkat edilir.

Prop Kullanım Alanları

Prop Stilistliği genellikle yaşam stili yemek fotoğrafları ve reklam fotoğrafçılığında tercih edilmektedir. Bazı alanlarda sunum yemek fotoğrafçılığında da prop malzemeler kullanılmaktadır. Düz beyaz fon çekimlerde genellikle yardımcı malzeme tercih edilmez. Şayet tercih durumu olursa da prop malzmele ile ürün üst üste denk getirilmez.

Kalabalık ve karmaşık tabaklardan uzak durarak daha sade ve şık bir görünümle kendinizi daha doğru anlatabilirsiniz. Önemli olan bol göstermek değil, görsel bir lezzet sunmaktır.

5000 + Prop Malzeme

Stüdyomuzda birbirinden farklı 5000 + prop malzeme bulunmaktadır. Malzemelerimiz çeşitli yöreleri ve ülkeleri temsil eder. Özellikle dijital içerik olarak planlama yapmak isteyen restoranlar stüdyomuzda bulunan prop malzeme portfolyomuzu sıklıkla tercih etmektedirler.

Bunun en büyük sebebi özellikle sosyal medya hesaplarında menülerini farklı konseptlerde de servis etme isteğidir. bir ürün birden fazla zemin ve tabak ile fotoğraflanırsa içerik olarak daha fazla lezzetli görüntü elde edilmiş olacaktır.

Prop dolabımız sürekli olarak gelişmekte ve güncellenmektedir.