Gökhan Oğuztimur ” Yemek & Reklam Fotoğrafçısı

1984 Yılında İzmir’de doğdu. 2003 Senesinde Gökhan Oğuztimur Yemek ve Reklam fotoğrafçılığı stüdyosunu kurarak profesyonel sanat hayatına başladı. 2012 Senesinde Phottix, Nikon ve Loupdeck ürünlerinin Uluslararası Marka Elçisi oldu. Bu markalarla İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi öğrencilerine dersler verdi. Ege Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Yar. Doç. Dr. Ahmet İmaçer ile birlikte EFSA Atölyesi ve Ege Üniversitesi TV’de söyleşilere katıldı. Birçok Tanınmış AVM ve Gastronomi bölümlerinde workshoplar verdi.

Alışılmışın dışın da çektiği Gıda ve Reklam fotoğraflarıyla kısa sürede Mesleğinin zirvesinde yer almaya başladı. Market zincirlerinde gördüğünüz birçok firmanın marka temsilciliğini yaptı. Almış olduğu renk yönetim eğitimleri ile Profesyonel sertifikaya sahip oldu. Matbaa baskı ve ICC Profil oluşturma konusunda uzmanlık elde etti. Yönetmenliği Sinan Uzun’un üstlendiği Adım Adım , Azraille Dans ve El-Zebir Flimlerinin Afiş tasarımlarını ve Fotoğraflarını Üretti. İzmir Gastronomi derneği ile birlikte birçok organizasyonda eğitimler düzenledi. İstismar Edilen çocuklarla ilgili yapmış oldu Zorundayım Kamu Spotu Sosyal Sorumluluk Projesi tüm haber bültenlerinde yayınlandı. Bugüne kadar hiçbir fotoğrafını Ulusal ve Uluslararası yarışmalara göndermedi. Fotoğrafın evrenselliğini benimseyerek, değerlendirmenin yalnızca fotoğrafı üreten sanatçı tarafından yapılması taraftarı oldu. Türkiye’de ilk defa Yemek Fotoğrafçılığı hakkında Kitap çıkararak bu mesleği öğrenmek isteyenlere kılavuz oldu. Aslında sen bir fotoğrafçısın 2020 senesinde raflardaki yerini aldı.

Number 1 TV, Number 1 Fashion TV ve Number 1 Türk TV’de prime time da yayınlanan Dünyaca Ünlü Şarkıcı Otilia’nın sunduğu Otilia Show Programının Yönetmenliğini yaparak TV programcılığı kariyerine başladı.

2018 Senesinde fotoğrafçılığın yanında Kreatif Reklam Ajansı hizmeti vermeye başladı. Bu hizmetlerle birlikte Nöro pazarlama ve Finans yönetimi konusunda çalışmalar başlattı. Farklı satış teknikleri ile marka Pazar payını yükselten ve rakip analizi oluşturabilen yeni ve güncel markalar yarattı.

Ana Sponsorlar